Išvykti toli nuo savo partnerio (-ės) ir pradėti santykius per atstumą gali būti sunku. O galbūt kelionėje jūs sutikote žmogų, kurio negalite pamiršti ir ketinate pradėti naują draugystę?

Gali kilti mintis, kad atstumas yra tarsi pertraukėlė santykiuose, kiti gali sakyti, kad tokie santykiai neturi ateities, tačiau tai ne visada bus tiesa. Jeigu jūs vienas kitam rūpite, tuomet verta pasistengti.

Ir ne visuomet tarpusavio žinutėse turi būti liūdnas emocijos veidelis ar tekstas „Pasiilgau“. Santykiai per atstumą taip pat turi ir pliusų – suplanuoti vakariniai pasimatymai per „Skype“ arba jaudulys, kuomet žinote, jog pagaliau pasimatysite su savo partneriu (-e).

Nepaisant to, per atstumą širdyse sustiprėja meilumas, tiesa?

Čia rasite keletą patarimų, kaip išlaikyti santykius per atstumą.

Palaikykite kontaktą

Technologijų dėka yra daugybė būdų kontaktui palaikyti. Dienos, kai ranka rašėme ir ilgai laukdavome laiškų, jau praeityje. Šiandien mes galime naudotis trumposiomis žinutėmis, skambučiais, vaizdo skambučiais ir programėle „Facetime“, yra daugybė paprastų ir prieinamų būdų susisiekti.

Nuolat komunikuoti yra svarbu – jeigu nesistengsite palaikyti kontakto su antrąja puse, labai tikėtina, kad prarasite artumą ir jausmai išblės. Pasistenkite, kad išsiųsta žinutė ryte būtų pirmas dalykas ką padarysite atsikėlęs (-usi) arba paskutinis dalykas vakare prieš einant miegoti. Nėra geresnės dienos pradžios nei pabusti su smagiu pasveikinimo vaizdeliu ryte ir žinoti, kad jūsų partneris (-ė) galvoja apie jus.

Kai kurioms poroms patinka susidaryti reguliarų skambučių grafiką ir jo laikytis, kitiems labiau norisi laisvesnio požiūrio į skambučius, kad santykiai nepradėtų varginti. Kai priprasite prie bendravimo per atstumą, netrukus patys pamatysite, kas jums abiem labiausiai tinka.

Atsidavimas, pasitikėjimas ir nuoširdumas

Nereikia didelės išmonės, kad suprastumėte – atsidavimas vienas kitam yra labai svarbu. Ir nesvarbu, ar esate įsipareigojęs (-usi) vienam, ar propaguojate ne tokius prieraišius santykius, svarbu gerbti tai, dėl ko esate sutarę.

Norėdami išlaikyti santykius per atstumą, turite pasitikėti vienas kitu. Nesėdėkite namie nuogąstaudami, ką jūsų partneris (-ė) veikia, ir nuolat jo (-s) klausinėdami. Suteikite jai (jam) pakankamai asmeninės laisvės ir nedarykite skubotų išvadų. Tačiau, žvelgiant iš kitos pusės, jeigu žinote, kad jūsų partneris (-ė) jaučiasi nesaugus (-i), pasistenkite jį (ją) nuraminti ir pasakykite koks (kokia) jis (ji) jums svarbus (-i).

Ką daryti, jeigu pasikeičia jūsų jausmai? Nuoširdumas yra visuomet geriausias pasirinkimas. Pasakyti tiesą gali būti nelengva, bet tai geriausias sprendimas ateičiai. Jeigu meluosite savo partneriui (-ei) ir tiesa išaiškės po kurio laiko, tai bus blogiau jums abiem.

Planuokite ateitį ir išlikite pozityvūs

Nepamirškite suplanuoti, kada įvyks jūsų kitas gyvas pasimatymas. Kelionės planavimas sužadins jumyse laukimo jausmą ir palaikys pozityvią nuotaiką. Gyvenant atskirai, visuomet smagu turėti bendrumų, kurie kelia jaudulį. Pradėkite planuoti Naujųjų metų, gimtadienių vakarėlius, atostogas ar intymią savaitgalio pertraukėlę.

Ar planuojate kartu apsigyventi ateityje?

Ateities planavimas ir sprendimai dėl tolimesnių svarbių žingsnių bus puiki paskata dirbti ir siekti tikslo, kai jaučiatės prislėgti.

Sekso telefonu privalumai

Tai gali būti intymaus turinio žinutės, savo seksualinių troškimų įvardijimas telefonu ar vaizdo skambučiu. Ir kad jūs esate vienas nuo kito nutolę fiziškai, dar nereiškia, kad sekso temos jūsų bendravime turėtų išblėsti.

Seksas nėra tik fizinis poreikis, jis labai svarbus emociškai. Išlaikyti fizinį artumą santykiuose per atstumą gali būti tikras iššūkis, tačiau tai neturėtų įtakoti jūsų ryšio.

Jeigu jums kėblu rašyti intymaus turinio žinutes, čia rasite patarimų, kurie galbūt suteiks pasitikėjimo. Ir atminkite, keletas seksualių nuotraukų dar niekam nepakenkė...

Seksas telefonu yra puikus būdas mėgautis vienas kitu per nuotolį. Klausymas, kaip jūsų partneris (-ė) aimanuoja nuo jūsų žodžių, tikrai jaudina, ir jūs to nepatirtumėte būdami šalia.

Jeigu jaučiatės dar labiau susijaudinę, išbandykite vaizdo skambutį, kur galėsite matyti vienas kito veidus ir kūnus bei mėgautis akimirka.

Kad nuotaika būtų tinkama, pasirinkite laiką, kai jūs abu esate nieko netrukdomi ir susikurkite atmosferą, kuri jus atpalaiduoja (pagalvokite apie žvakes, muziką ar kt.), juk tai jūsų malonumo laikas.

Pasitikėkite savimi ir būkite lankstūs

Norint pritaikyti čia parašytus patarimus, turite pasitikėti savimi ir savo santykiais. Jeigu pasitikėjimas santykiais arba savo partneriu (-e) yra sumažėjęs, tai gali tapti perteklinių skambučių, netinkamų žinučių, klaidingų prielaidų ir beprasmės įtampos priežastimi, kuri jus tik atitolins.

Pasistenkite nebūti per daug jautrūs, jeigu partneris (-ė) perkelia jūsų skambutį dėl savo planų. Santykiai per atstumą pasiseks tik tuomet, kai jūs abu suprasite, kad stengiatės gyventi kartu būdami skirtingose vietose ir net laiko zonose, todėl kartais jūsų planai nebus sinchroniški.

Jeigu nerimaujate, pasikalbėkite su savo partneriu (-e) apie savo jausmus, jis (ji) yra čia tam, kad išklausytų ir nuramintų. Pradžioje gali kilti vidinė kova, nes abiem teks susitaikyti su šiuo gyvenimo pokyčiu, tačiau, kai atgausite pasitikėjimą, vėl jausitės saugus (-i), o visa kita tekės natūralia vaga.