Gali būti, kad mintimis grįšite į mokyklą (prisiminkite biologijos pamoką ir tą bananą), kai pirmą kartą sužinojote kaip uždėti prezervatyvą ant varpos, tačiau net ir patyrusiems, seksualiai aktyviems suaugusiems žmonėms verta atnaujinti žinias.

Prezervatyvai yra privalomas atributas, kai kalbame apie malonų ir saugų seksą. Jie yra geriausia apsauga nuo lytiškai plintančių ligų (kai kurios iš jų gali būti vėžio arba ŽIV priežastimi) bei neplanuoto nėštumo. Kai kuriems žmonėms prezervatyvo užsidėjimas kelia nepatogumų, tačiau taip neturėtų būti – kuo labiau pasitikite savimi, tuo daugiau atsipalaiduojate tiek jūs, tiek jūsų partnerė (-is).

KAIP NAUDOTI PREZERVATYVĄ

1 žingsnis

Tai turbūt akivaizdu, bet visuomet patikrinkite tinkamumo naudoti datą ant pakuotės (ji atspausdinta ant prezervatyvo paketėlio arba ant dėžutės). Patikrinti užtruks vos keletą sekundžių, bet žinodami, kad tinkamumo data gera ir juos saugu naudoti, jūs jausitės atsipalaidavę ir pasiruošę pradėti. Kai tik varpa sukietėja, laikas uždėti prezervatyvą.

2 žingsnis

Prieš atplėšiant paketėlį, nustumkite prezervatyvą žemiau, kad jis nebūtų ties plėšiama vieta (kad jo nepažeistumėte!), tuomet atsargiai plėškite paketėlio dantytą kraštą. Išimtą prezervatyvą laikykite atokiau nuo aštrių nagų ir papuošalų – jūs tikrai nenorėtumėte jo sugadinti ir gaišti laiko naujo paieškai, arba dar blogiau – suprasti, kad tai paskutinis jūsų turimas prezervatyvas.

3 žingsnis

Prezervatyvas lengvai užsimauna tik viena kryptimi, tad įsitikinkite, kad jis teisingai uždėtas. Spenelio formos galiukas turėtų būti viršuje, t.y. nukreiptas nuo varpos galvutės.

4 žingsnis

Suspauskite spenelio formos galiuką, kad jame neliktų oro (jei liks oro, prezervatyvas gali įplyšti) ir užmaukite jį ant varpos galvutės. Jeigu esate neapipjaustytas, prieš užsidėdami prezervatyvą ant varpos galvutės, pirmiausia turėsite atitraukti apyvarpę. Prezervatyvas turėtų gerai priglusti prie visos varpos, kad neliktų laisvų vietų, todėl būtinai palaukite, kol varpa visiškai sustandės.

5 žingsnis

Atsargiai išvyniokite prezervatyvą žemyn iki varpos pagrindo. Jei prezervatyvas neišsivynioja, greičiausiai jis yra išvirkščias. Pabandykite iš naujo su nauju prezervatyvu. Nenaudokite to paties prezervatyvo, nes ant jo gali būti spermos.

6 žingsnis

Užtepkite šiek tiek vandens pagrindo gelio „Durex“ ant prezervatyvo išorės. Svarbu naudoti intymaus komforto gelį, nes jis padeda išvengti plyšimų ir pažeidimų atsiradusių dėl trinties. Net jei naudojate jau iš anksto geliu suvilgytus prezervatyvus, vis tiek papildomai galite naudoti gelį, kad sustiprintumėte savo partnerio (-ės) pojūčius.

7 žingsnis

Dabar jūs pasiruošę seksui, pasitikintys savimi ir ramūs dėl apsaugos! Jei prezervatyvas smunka arba vyniojasi sekso metu, jums tereikia jį vėl nusmaukti, kad prezervatyvo žiedelis būtų prie varpos pagrindo. Tačiau jei jis visiškai nusmunka, ištraukite varpą, suraskite nusmukusį prezervatyvą ir užsidėkite naują, vadovaudamiesi anksčiau nurodytais žingsniais. Kai prezervatyvas yra naudojamas ir užmaunamas tinkamai, jis neturėtų plyšti. Kodėl prezervatyvai plyšta?

Jeigu sekso metu prezervatyvas dažnai nuslysta, pabandykite kitokius ir išsirinkite sau tinkamus. „Durex“ gamina daug įvairių tipų prezervatyvų, tad tikrai rasite tinkančius būtent jums.

8 žingsnis

Prieš ištraukdami varpą, kol ji vis dar standi, prilaikykite prezervatyvą ties varpos pagrindu, kad jis nenuslystų, kol tai padarysite. Prezervatyvą nusiimti galite tik tada, kai varpa pilnai ištraukta. Panaudotą prezervatyvą užriškite mazgu, kad neištekėtų turinys. Tada jį susukite į nosinaitę ar servetėlę ir išmeskite į šiukšlių dėžę.

Svarstote, kokie prezervatyvai jums tinkamiausi? Siūlome paskaityti apžvalgą apie skirtingus prezervatyvus ir jų dydžius.