Nesvarbu, kas ką sako, tačiau pirmasis kartas gali būti tikrai svarbus įvykis. Tai neturėtų būti nemalonus grabaliojimasis. Pirmasis kartas iš tiesų gali būti smagi ir maloni patirtis, kurią prisiminsite dėl visų gerų potyrių.

Tačiau, jei visi jūsų draugai jau tai pabandė (arba taip sako), galite jausti spaudimą pasielgti taip pat. Nepaisant nieko, neskubėkite ir pirmam kartui ryžkitės, kai būsite tam pasiruošusi (-ęs).

Perskaitykite 10 patarimų, kad pirmasis kartas praeitų sklandžiai.

1. Paklauskite savęs „Ar aš jau pasiruošusi (-ęs)?“

Ar jaučiatės pasiruošusi (-ęs)? Dėl ko tai darytumėte – dėl savęs ar dėl savo partnerio (-ės)? O gal galvojate apie tai vien tik todėl, kad visi jūsų draugai jau yra pabandę?

Labai svarbu, kad dėl savo pirmojo karto sprendimą priimtumėte būtent jūs ir niekas kitas. Jei nesate 100 % tikra (-s), paklauskite savęs – ar mintys apie seksą mane jaudina ar neramina? Atsakymas turėtų padėti apsispręsti.

2. Pakalbėkite apie tai su savo partneriu (-e)

Tai nelengva, tačiau svarbu leisti vienas kitam žinoti, ką galvojate. Jeigu turite baimių arba nerimaujate dėl savo pirmojo karto abu – pabandykite pasikalbėti apie tai kiek įmanoma atviriau.

Galite jaustis nepatogiai, bet yra tikimybė, kad jūsų partneris (-ė) jaučiasi lygiai taip pat. Taip pat svarbu įsiklausyti ir į savo partnerį (-ę). Stebėkite ženklus, kurie padės suprasti, ar ji (-s) yra pasiruošusi (-ęs) kaip ir jūs. Jei ne – geriau šiek tiek luktelėti. Ir nemanykite, kad jūsų partneris (-ė) yra pasirengęs (-usi) eiti iki galo. Jūs turite jo (-s) be užuolankų paklausti ir klausimas nebūtinai bus gadinantis nuotaiką. Tai galėtų būti paprasčiausias pašnabždėjimas prieš einant toliau – „Ar viskas gerai?“.

3. Domėkitės

Įsitikinkite, kad esate gerai informuota (-s) apie saugų seksą, apie tai, kaip išvengti lytiškai plintančių ligų ir kaip naudoti prezervatyvą. Jei norite daugiau sužinoti apie kontracepciją bei kitas nuo nėštumo saugančias priemones, pasikalbėkite su savo gydytoju arba ginekologu.

4. Pažinkite savo kūną

Norint mėgautis seksu, svarbu žinoti, kas jums patinka, kaip jaučiatės susijaudinusi (-ęs), kaip susijaudinti, kur ir kaip jums patinka būti liečiamai (-am).

Geriausiai tai išsiaiškinti galite patys. Nors tai patinka ne visiems, tačiau daugelis masturbuojasi. Tai daryti ne tik vienam, bet ir su kitu žmogumi gali būti labai smagu.

5. Išsirinkite tinkamą vietą ir tinkamą laiką

Savo pirmajam kartui su partneriu (-e) išsirinkite saugią, streso nekeliančią vietą, kad būtumėte tikri, jog niekas nesutrukdys. Kad visiškai atsipalaiduotumėte, jums reikės šiek tiek laiko ir erdvės, bei priprasti vienam prie kito. Nesirūpinkite dėl „tobulos“ ar „romantiškos“ aplinkos. Geriausiai jausitės aplinkoje, kuri patinka jums abiem.

6. Sekso metu neturi skaudėti

Dėl to ką esate anksčiau girdėjusi (-ęs), galite savęs klausinėti – „Ar skauda pirmojo sekso metu?“. Jeigu esate susijaudinusi (-ęs) ir atsipalaidavusi (-ęs), tuomet pirmojo sekso metu turėtumėte jaustis tikrai gerai, net jei ir šiek tiek nerimaujate dėl suprantamų priežasčių.

Jums abiem pasiruošti padės ilgos glamonės. Pirmąjį kartą naudojant intymaus komforto gelį, viskas vyks komfortiškiau ir sklandžiau, nei be jo.

Visų pirma, klausykitės savo kūno. Jeigu jaučiatės nepatogiai, jums skauda – sustokite. Tai gali būti ženklas, kad dar nesate pasiruošę arba per anksti per daug save spaudžiate. Nesijaudinkite ir nespauskite savęs, kad baigtumėte, tiesiog mėgaukitės pojūčiais ir kitu asmeniu. Ateityje bus daugybė progų, todėl nesivaržykite ir mėgaukitės šiuo momentu.

8. Gėdytis yra normalu

Kad ir kaip gerai viską iš anksto apgalvotumėte ir suplanuotumėte, tikėtina, kad realiame gyvenime viskas bus ne taip tobula, kaip tikėjotės – juk tai jūsų pirmasis kartas.

Iš pradžių galite jaustis šiek tiek nejaukiai – juk bandote kažką visiškai naujo – nes jūsų kūnai reaguos skirtingai ir galbūt skirtingais momentais jausitės šiek tiek nepatogiai. Tai nieko blogo, jei jaučiatės gerai ir galite iš to pasijuokti su savo partneriu (-e).

7. Neskubėkite

Nėra priežasčių skubėti, nėra teisingo ar neteisingo būdo mėgautis seksu pirmąjį kartą ar bet kurį kitą kartą. Elkitės taip lėtai, kaip jums patinka ir nebijokite eksperimentuoti, nes juk nepabandę nesužinosite patinka jums kažkas ar ne.

Kitaip nei sekso filmuose, seksualinės patirtys nebūtinai turi vykti ta pačia tvarka ir ne visiems patinka tie patys dalykai. Sutelkite dėmesį į tyrinėjimą ir seksą, kurio norite abu. Tam atrasti gali prireikti laiko, tačiau tai gali būti daug malonesnis, intensyvesnis, kartais net paikas seksas!

9. Pokalbiai sekso metu

Vienintelis būdas sužinoti, kas jums ir jūsų partneriui (-ei) patinka sekse, tai leisti vienas kitam tai sužinoti.

Sekso metu elkitės paprastai ir savo žodžiais nukreipkite partnerį (-ę), kad jis (ji) ir toliau darytų tai, kas jums labiausiai patinka: "O taip." "Palauk." "Tęsk." "Švelniau." "Stipriau." "Greičiau."

Taip pat įsiklausykite į partnerio (-ės) garsus ir kūno kalbą, tačiau nesijauskite, kad turėtumėte atlikti tokius veiksmus, kokius gali atlikti žmonės iš sekso filmų. Stebėkite ir jauskite, kaip jūsų kūnai natūraliai reaguoja vienas į kitą, kad parodytumėte, kaip jums abiem tai patinka.

10. O kas po to?

Seksas gali pakeisti jūsų santykius. Arba ne. Pakalbėjus apie tai galite nuspręsti, ką jis reiškia jums ir jūsų parteriui (-ei).

Pirmasis kartas gali būti nuostabus, tačiau įsitikinkite, kad tai darote dėl tinkamų priežasčių – nesvarbu ar tai pirmasis lesbiečių seksas, ar pirmasis analinis sekas, ar pirmasis kartas su jūsų vaikinu ar mergina.

Kai jaučiatės patogiai ir esate tinkamai nusiteikę, seksas gali padėti pasijusti geriausiai, kaip kada nors jautėtės. Bet jei kažkas ne taip, kaip reikia, nėra nieko blogo palaukti, kol tikrai žinosite, kad esate pasiruošę.